RPH 24HB (SELASA)

download RPH 24HB (SELASA)

of 2

description

RPH 24HB (SELASA)

Transcript of RPH 24HB (SELASA)

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

MINGGU: 6 HARI: SELASA TARIKH: 24 FEBRUARI 2015TAHUN

MASA

MATA PELAJARANKANDUNGANIMPAK/CATATAN

Tajuk Melompat Sebelah Kaki

(Hopping)Elemen Merentas Kurikulum (EMK)1. Kreativiti

2. Nilai Murni

Bahan Bantu mengajar

1. Buku teks

Standard Pembelajaran1.2.1 Melakukan pergerakan melompat sebelah kaki (hopping).

2.2.3 Menyatakan postur badan semasa melakukan pergerakan lokomotor dan bukan lokomotor.

5.2.2 Menerima cabaran dan berasa

seronok semasa melakukan aktiviti.

Objektif PembelajaranMurid dapat melakukan pergerakan melompat sebelah kaki.

Murid dapat mengenalpasti ciri perlakuan lokomotor.

Aktiviti Pembelajaran:

1. Memanaskan badan.

2. Cuit-cuit

3. Stesen Berhalangan.

4. Permainan kecil Lari arnab lari.

5. Menyejukkan badan.

6. Pentaksiran.

Penilaian:

Kebolehan melakukan pergerakan melompat dengan sebelah kaki dan menyatakan pergerakan lokomotor tersebut.

Refleksi:Murid dapat melakukan lompatan dan menyatakan pergerakan. Murid bermain dengan kurang peka terhadap keselamatan. Guru perlu memaklumkan langkah keselamatan sebelum bermain.

TAHUN

MASA

MATA PELAJARANKANDUNGANIMPAK/CATATAN

Tema Sihat dan CergasEMK

KreativitiNilai Murni

Bahan mengajar:Buku Aktiviti Jilid 1

Buku Teks Pendidikan JasmaniKBT:

BCB Mendengar dengan berkesan

TMK belajar melalui TMK

TajukJagalah Kebersihan

Fokus Utama

Standard Kandungan1.2 Mendengar,mengecam,dan menyebut bunyi bahasa,iaitu abjad,suku kata,perkataan,frasa dan ayat yang betul.

Standard Pembelajaran1.2.6 Mendengar,memahami dan menyebut frasa,ayat tunggal dan ayat majmuk dengan betul dan tepat.

Fokus Sampingan

Standard Kandungan3.2 Menulis secara mekanis berdasarkan bahan yang diberi dengan betul dan kemas.

Standard Pembelajaran3.2.4 Menulis pelbagai perkataan dan frasa yang mengandungi perkataan dua atau lebih suku kata,diftong,vokal berganding,digraf dan konsonan

bergabung dengan cara yang betul dan tulisan yang kemas.

Aktiviti Pembelajaran:

1. Guru memaparkan gambar gotong-royong.2. Guru menyebut beberapa frasa berdasarkan gambar yang dipaparkan.

3. Murid menyebut frasa dan ayat mengikut guru.

4. Guru menulis pada papan putih ayat yang disebut manakala murid menyalin ayat tersebut.

5. Pentaksiran

Penilaian:

Kebolehan murid menyebut semula frasa dan ayat yang diungkap serta kebolehan murid menulis ayat dengan ejaan yang betul dan tulisan yang kemas.

Refleksi:

P&P tidak sempat dijalankan. Masa dihabiskan dengan perbincangan guru dengan kerja murid.

2 UTAMA 2

09:00-09:30 PG

PENDIDIKAN JASMANI

2 UTAMA 2

9:50-10:50 PG

BAHASA MALAYSIA