RPH MINGGU 4.doc

8
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MINGGU : 4 HARI : ISNIN TARIKH : 2 FEBRUARI 2015 UNIT 2 KELAS : 3 KREATIF 3 USAHA MASA : 2.40 – 3.30 PETANG 4.00 – 5.30 PETANG MATA PELAJARAN : BAHASA MALAYSIA SISTEM BAHASA Kata tanya Ayat seruan Ayat perintah Kata nama khas hidup manusia KBT – KB : Aspek seni bahasa NILAI MURNI Bekerjasama, rajin, hormat- menghormati, bersyukur Tema : Sekolah Tajuk : Bantu Membantu Amalan Murni Kemahiran : Fokus Utama SK : 5.1 Memahami dan menggunakan golongan kata dengan betul mengikut konteks. SP : 5.1.1 Memahami dan menggunakan kata nama am hidup yang merujuk bukan manusia dan penjodoh bilangan dengan betul. Fokus Sampingan SK : 2.3 Membaca kuat pelbagai bahan bacaan dengan lancar, sebutan yang jelas dan intonasi yang betul. SP : 1.5.2 Menceritakan sesuatu perkara yang diibaca dengan tepat , sebutan yang jelas dan intonasi yang betul menggunakan ayat tunggal dan ayat majmuk dengan betul. Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat : i. Mengenal pasti kata nama am hidup bukan manusia dan penjodoh bilangan. ii. Membina ayat menggunakan kata nama am hidup bukan manusia dan penjodoh bilangan. Aktiviti : 1. Set induksi. 2. Murid membaca teks. 3. Murid-murid mengenalpasti kata nama am hidup bukan manusia dan penjodoh bilangan dalam dialog. 4. Murid menyenaraikan dan menulis frasa yang mengandungi kata nama am hidup bukan manusia dan penjodoh bilangan. 5. Aktiviti pengukuhan.

Transcript of RPH MINGGU 4.doc

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU : 4HARI : ISNINTARIKH : 2 FEBRUARI 2015

UNIT 2KELAS :

3 KREATIF

3 USAHA

MASA :

2.40 3.30 PETANG

4.00 5.30 PETANG

MATA PELAJARAN :

BAHASA MALAYSIA

SISTEM BAHASA

Kata tanya

Ayat seruan

Ayat perintah

Kata nama khas hidup manusiaKBT KB :

Aspek seni bahasaNILAI MURNI

Bekerjasama,

rajin, hormat-menghormati, bersyukurTema : Sekolah

Tajuk : Bantu Membantu Amalan Murni

Kemahiran :

Fokus Utama

SK : 5.1 Memahami dan menggunakan golongan kata dengan betul mengikut konteks.SP : 5.1.1 Memahami dan menggunakan kata nama am hidup yang merujuk bukan manusia dan penjodoh bilangan dengan betul.Fokus Sampingan

SK : 2.3 Membaca kuat pelbagai bahan bacaan dengan lancar, sebutan yang jelas dan intonasi yang betul.SP : 1.5.2 Menceritakan sesuatu perkara yang diibaca dengan tepat , sebutan

yang jelas dan intonasi yang betul menggunakan ayat tunggal dan ayat majmuk dengan betul.

Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat :

i. Mengenal pasti kata nama am hidup bukan manusia dan penjodoh bilangan.ii. Membina ayat menggunakan kata nama am hidup bukan manusia dan penjodoh bilangan.Aktiviti :

1. Set induksi.

2. Murid membaca teks.

3. Murid-murid mengenalpasti kata nama am hidup bukan manusia dan penjodoh bilangan dalam dialog.4. Murid menyenaraikan dan menulis frasa yang mengandungi kata nama am hidup bukan manusia dan penjodoh bilangan.5. Aktiviti pengukuhan.

Refleksi :

..

..

..

..

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU : 4HARI : SELASATARIKH : 3 FEBRUARI 2015

CUTI HARI THAIPUSAM

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU : 4HARI : RABUTARIKH : 4 FEBRUARI 2015

UNIT 3KELAS :

3 KREATIF

3 USAHA

MASA :

4.00 5.00 PETANG

5.00 6.00 PETANG

MATA PELAJARAN :

BAHASA MALAYSIA

SISTEM BAHASA

kata tanya

ayat seruan

ayat perintah

kata nama khas hidup manusiaKBT KB :

Menjana ideaVerbal-linguistik NILAI MURNI

Bekerjasama,

rajin, hormat-menghormati, bersyukurTema : Sekolah

Tajuk : Muafakat Membawa BerkatFokus Utama :

SK : 1.5 Bercerita dan menceritakan sesuatu perkara semula dengan tepat menggunakan sebutan yang jelas dan intonasi yang betul.SP : 1.5.2 Menceritakan sesuatu perkara yang diibaca dengan tepat , sebutan yang jelas dan intonasi yang betul menggunakan ayat tunggal dan ayat majmuk dengan betul.Fokus Sampingan :

SK : 1.3 Mendengar, memahami dan memberi respons terhadap sesuatu arahan, soalan dan pesanan yang didengar dengan betul.SP 1.3.2 Mendengar, memahami dan memberikan respons dengan betul secara lisan terhadap soalan yang mengandungi kata tanya

Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat :

I. Menyatakan sesuatu perkara yang dibaca dengan tepat.II. Memberi respon terhadap sesuatu arahan, soalan dan pesanan yang didengar dengan betul.Aktiviti :

1. Set induksi.

2. Murid membaca teks.

3. Murid memberi respon secara lisan terhadap soalan yang mengandungi kata Tanya.4. Murid membina dan menulis jawapan pemahaman berdasarkan soalan bertumpu dalam buku tulis.5. Murid membuat simulasi berdasarkan dialog.6. Pengukuhan.

Refleksi :

..

..

..

..

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU : 4HARI : KHAMISTARIKH : 5 FEBRUARI 2015

UNIT 3KELAS :

3 USAHA

3 KREATIF

MASA :

1.10 2.40 PETANG

5.00 6.30 PETANG

MATA PELAJARAN :

BAHASA MALAYSIA

SISTEM BAHASA

kata tanya

ayat seruan

ayat perintah

kata nama khas hidup manusiaKBT KB :

Menjana idea

Verbal-linguistik NILAI MURNI

Bekerjasama,

rajin, hormat-menghormati, bersyukurTema : Sekolah

Tajuk : Muafakat Membawa BerkatFokus Utama :

SK : 2.2 Membaca dan memahami perkataan, frasa dan ayat daripada pelbagai sumber dengan sebutan yang betul.SP : 2.2.3 Membaca dan memahami ayat dalam perenggan daripada pelbagai bahan bacaan dengan sebutan yang betul.Fokus Sampingan :

SK : 1.5 Bercerita dan menceritakan sesuatu perkara semula dengan tepat menggunakan sebutan yang jelas dan intonasi yang betul.SP : 1.5.2 Menceritakan sesuatu perkara yang diibaca dengan tepat , sebutan yang jelas dan intonasi yang betul menggunakan ayat tunggal dan ayat majmuk dengan betul.

Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat :

I. Menceritakan bahan yang dibaca menggunakan ayat tunggal dan ayat majmuk.II. Menceritakan pengalaman lawatan yang pernah murid lalui.Aktiviti :

1. Set induksi.

2. Murid membaca ayat dengan sebutan yang betul.3. Murid Menceritakan bahan yang dibaca menggunakan ayat tunggal dan ayat majmuk.4. Murid menceritakan pengalaman lawatan yang pernah mereka lalui sebelum ini.5. Aktiviti pengukuhan.

Refleksi :

..

..

..

..

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU : 4HARI : JUMAATTARIKH : 6 FEBRUARI 2015

UNIT 3KELAS :

3 USAHA

3 KREATIF

MASA :

1.10 2.40 PETANG

5.00 6.30 PETANG

MATA PELAJARAN :

BAHASA MALAYSIA

SISTEM BAHASA

kata tanya

ayat seruan

ayat perintah

kata nama khas hidup manusiaKBT KB :

Menjana idea

Verbal-linguistik NILAI MURNI

Bekerjasama,

rajin, hormat-menghormati, bersyukurTema : Sekolah

Tajuk : Muafakat Membawa BerkatFokus Utama :

SK : 4.2 Mengujarkan bahasa yang indah dan menggunakan bahasa badan secara kreatif semasa bercerita secara didik hibur.SP : 4.2.1 Mengujarkan ayat dengan sebutan yang betul, intonasi yang jelas dan susunan idea yang tepat melalui penceritaan secara didik hibur.Fokus Sampingan :

SK : 3.3 Membina dan menulis perkataan, frasa dan ayat dengan betul.SP : 3.3.4 Membina dan menulis pelbagai jenis ayat berdasarkan bahan grafik dalam satu perenggan dengan betul.

Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat :

I. Mengujarkan ayat dengan sebutan yang betul.II. Menulis ayat pelbagai jenis berdasarkan bahan grafik.Aktiviti :

1. Set induksi.

2. Murid membaca bahan grafik.3. Murid mengujarkan cerita berdasarkan gambar.4. Murid memahami cerita daripada bahan grafik.5. Murid menulis cerita berdasarkan bahan grafik.6. Pengukuhan.

Refleksi :

..

..

..

..

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU : 5HARI : ISNINTARIKH : 9 FEBRUARI 2015

UNIT 3KELAS :

3 KREATIF

3 USAHA

MASA :

2.40 3.30 PETANG

4.00 5.30 PETANG

MATA PELAJARAN :

BAHASA MALAYSIA

SISTEM BAHASA

kata tanya

ayat seruan

ayat perintah

kata nama khas hidup manusiaKBT KB :

Menjana idea

Verbal-linguistik NILAI MURNI

Bekerjasama,

rajin, hormat-menghormati, bersyukurTema : Sekolah

Tajuk : Muafakat Membawa BerkatKemahiran :

Fokus Utama

SK : 3.3 Membina dan menulis perkataan, frasa dan ayat dengan betul.SP : 3.3.4 Membina dan menulis pelbagai jenis ayat berdasarkan bahan grafik dalam satu perenggan dengan betul.Fokus Sampingan

SK : 2.2 Membaca dan memahami perkataan, frasa dan ayat daripada pelbagai sumber dengan sebutan yang betul.SP : 2.2.3 Membaca dan memahami ayat dalam perenggan daripada pelbagai bahan bacaan dengan sebutan yang betul.

Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat :

i. Menulis pelbagai jenis ayat berdasarkan bahan grafik dalam satu perenggan.ii. Membaca dan memahami ayat dalam perenggan.Aktiviti :

1. Set induksi.

2. Murid membaca teks.

3. Murid berbincang untuk membina pelbagai jenis ayat berdasarkan perkataan, frasa dan gambar.4. Murid menulis dua perenggan cerita dalam buku tulis.5. Aktiviti pengukuhan.

Refleksi :

..

..

..

..