RPH PSV KUMP. 4
-
Upload
al-akh-affandi -
Category
Documents
-
view
243 -
download
4
description
Transcript of RPH PSV KUMP. 4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KUMPULAN 4Matapelajaran Pendidikan Seni Visual
Kelas 6 Ikhlas
Masa 9:30 pagi-10:30 pagi
Modul Menggambar
Tema Alam Semulajadi
Aktiviti Cetakan (Minggu Pertama)
Gabungan Teknik Dalam AktivitiMozek dan Stensilan
Tajuk Sekawan Burung
Standard pembelajaran 1.1-Persepsi estetik1.2-Aplikasi seni
Objektif pembelajaran1. Di akhir pembelajaran murid dapat :2. Memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada cetakan dengan gabungan teknik mozek dan stensilan.3. Mengenal dan menyatakan jenis-jenis media.4. Mengetahui penggunaaan media serta proses dan teknik dalam penghasilan karya.
Aktiviti pembelajaran1. Murid memerihal bahasa seni visual menggunakan peta i-think( peta buih ).2. Murid meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik.3. Murid menganalisis dan memanipulasi idea dari pelbagai sumber kajian mengenai rupa, jalinan,warna, dan pergerakan serta kepelbagaian.
EMK1. Kreativiti dan inovasi2. Keusahawanan3. Nilai murni
BBB Peta bulatanAlat : blok cetakan, berus, palet, gunting dan alatan yang sesuai.Bahan: kertas lukisan,majalah,cat air,gam dan kad manila dan bahan yang sesuai.
Penilaian PdPProses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan dua standard kandungan.
Refleksi Semua murid dapat dapat mengetahui penggunaan serta proses dan teknik dalam penghasilan karya.
Matapelajaran Pendidikan Seni Visual
Kelas 6 Ikhlas
Masa 9:30 pagi-10:30 pagi
Modul Menggambar
Tema Alam Semulajadi
Aktiviti Cetakan (Minggu ke-2)
Gabungan Teknik Dalam AktivitiMozek dan Stensilan
Tajuk Sekawan Burung
Standard pembelajaran 1.3 Ekspresi Kreatif1.2-Apresiasi Seni
Objektif pembelajaranDi akhir pembelajaran murid dapat :1. Menjana idea dalam proses penghasilan karya.2. Memilih dan memanipulasi bahan secara kreatif.3. Menggunakan bahasa seni visual dalam penghasilan karya.4. Mengaplikasikan gabungan media, proses dan teknik dalam penghasilan karya.5. Menghasilkan kemasan akhir bagi mempertingkatkan nilai estetik sebagai nilai tambah pada karya.6. Mempamer, membuat ulasan dan menyimpan karya.
Aktiviti pembelajaran1. Murid menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan karya.2. Murid membuat apresiasi hasil karya.
EMK1. Kreativiti dan inovasi2. Keusahawanan3. Nilai murni
BBB Peta bulatanAlat : blok cetakan, berus, palet, gunting dan alatan yang sesuai.Bahan: kertas lukisan,majalah,cat air,gam dan kad manila dan bahan yang sesuai.
Penilaian PdPProses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan dua standard kandungan.
Refleksi Semua murid dapat menguasai sekurang-kurangnya pada tahap 4.15 orang murid mencapai tahap 4.3 orang mencapai tahap 5.2 orang murid mencapai tahap 6.