RPH SELASA

2
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 1. Minggu / Hari / Tarikh : PERTAMA / SELASA / 13 JANUARI 2015 2. Kelas / Masa / Mata Pelajaran 4 AKRAM / 7.30 – 8.30 / SAINS 3. Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) : PENGENALAN KEPADA SAINS / 2.0 Peraturan Makmal Sains 4. Objektif Pembelajaran : Murid boleh: 2.1.1: Mematuhi Peraturan Bilik Sains 5. Aktiviti PDP : 1. Murid beratur di luar makmal Sains. 2. Murid menyatakan 3 peraturan makmal Sains dan memberi sebabnya. 3. Murid memasuki makmal sains dan sikap murid di nilai oleh guru. 4. Guru membuat rumusan tentang perlakuan murid semasa berada di dalam makmal sains. 5. Murid membaca dan memahami peraturan makmal sains 6. Murid membina peta buih ( latihan ) secara berkumpulan 7. Murid mengaplikasi beberapa peraturan makmal sains. 6. Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Inovasi dan kreativiti 7. Bahan Bantu Belajar : Carta peraturan makmal sains , buku teks (ms : ) 8. Penilaian PDP : KPS: memerhati, berkomunikasi , meramal KMS: melakar spesimen dengan tepat 4 AM = 9. Refleksi / Impak dan Kerja Rumah : 2. Minggu / Hari / Tarikh : PERTAMA / SELASA / 13 JANUARI 2015 2. Kelas / Masa / Mata Pelajaran 1 AHSAN / 8.30 – 9.30 / DUNIA SAINS DAN TEKNOLOGI 3. Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) : PROGRAM TRANSISI / MARI KENALI KOMPUTER Tatacara keluar kelas untuk balik/ 1.0 Menggunakan TMK secara bertanggungjawab dan beretika 4. Objektif Pembelajaran : Murid boleh: Mematuhi tatacara keluar kelas dengan baik 1.1 Mengenal pasti bahagian komputer (monitor, tetikus, papan kekunci, unit sistem). 5. Aktiviti PDP : 1. Murid memberi pandangan tentang hari pertama persekolahan. 2. Guru menerangkan tatacara keluar kelas secara sistematik. 3. Murid memberitahu tentang pengetahuan mereka berkaitan komputer. 4. Murid menamakan bahagian utama komputer. 5. Latihan mengeja dan membaca serta menulis. 6. Murid berkemas untuk pulang dan beratur di luar kelas. 6. Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Inovasi dan kreativiti 7. Bahan Bantu Belajar : Carta , buku teks (ms : ), modul transisi 8. Penilaian PDP : KPS: memerhati, berkomunikasi

description

RPH

Transcript of RPH SELASA

Page 1: RPH SELASA

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN1. Minggu / Hari / Tarikh : PERTAMA / SELASA / 13 JANUARI 20152. Kelas / Masa / Mata Pelajaran 4 AKRAM / 7.30 – 8.30 / SAINS3. Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :

PENGENALAN KEPADA SAINS /2.0 Peraturan Makmal Sains

4. Objektif Pembelajaran : Murid boleh:2.1.1: Mematuhi Peraturan Bilik Sains

5. Aktiviti PDP :

1. Murid beratur di luar makmal Sains.2. Murid menyatakan 3 peraturan makmal Sains dan memberi sebabnya.3. Murid memasuki makmal sains dan sikap murid di nilai oleh guru.4. Guru membuat rumusan tentang perlakuan murid semasa berada di dalam makmal sains.5. Murid membaca dan memahami peraturan makmal sains6. Murid membina peta buih ( latihan ) secara berkumpulan7. Murid mengaplikasi beberapa peraturan makmal sains.

6. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)

Inovasi dan kreativiti

7. Bahan Bantu Belajar : Carta peraturan makmal sains , buku teks (ms : )

8. Penilaian PDP :KPS: memerhati, berkomunikasi , meramalKMS: melakar spesimen dengan tepat 4 AM =

9. Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

2. Minggu / Hari / Tarikh : PERTAMA / SELASA / 13 JANUARI 20152. Kelas / Masa / Mata Pelajaran 1 AHSAN / 8.30 – 9.30 / DUNIA SAINS DAN TEKNOLOGI3. Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :

PROGRAM TRANSISI / MARI KENALI KOMPUTERTatacara keluar kelas untuk balik/1.0 Menggunakan TMK secara bertanggungjawab dan beretika

4. Objektif Pembelajaran :Murid boleh:Mematuhi tatacara keluar kelas dengan baik1.1 Mengenal pasti bahagian komputer (monitor, tetikus, papan kekunci,

unit sistem).

5. Aktiviti PDP :

1. Murid memberi pandangan tentang hari pertama persekolahan.2. Guru menerangkan tatacara keluar kelas secara sistematik.3. Murid memberitahu tentang pengetahuan mereka berkaitan komputer.4. Murid menamakan bahagian utama komputer.5. Latihan mengeja dan membaca serta menulis.6. Murid berkemas untuk pulang dan beratur di luar kelas.

6. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)

Inovasi dan kreativiti

7. Bahan Bantu Belajar : Carta , buku teks (ms : ), modul transisi

8. Penilaian PDP :KPS: memerhati, berkomunikasiKMS: mengguna dan mengendalikan peralatan dengan betul. 1 AH =

9. Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

3. Minggu / Hari / Tarikh : PERTAMA / SELASA / 13 JANUARI 20152. Kelas / Masa / Mata Pelajaran 6 AFNAN / 11.00 – 12.30 / SAINS3. Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :

MENYIASAT ALAM KEHIDUPAN/1.1 Memahami sesetengah haiwan hidup secara berkumpulan dan sesetengah yang lain hidup menyendiri

4. Objektif Pembelajaran : Murid dapat1.1.1 menyatakan bahawa sesetengah haiwan hidup berkumpulan.1.1.2 menyatakan bahawa sesetengah haiwan hidup menyendiri.

Page 2: RPH SELASA

1.1.3 memberi contoh-contoh haiwan yang hidup berkumpulan.1.1.4 memberi contoh-contoh haiwan yang hidup menyendiri.

5. Aktiviti PDP :

1. Murid melihat beberapa haiwan mainan yang ditunjukkan oleh guru.2. Murid memerihalkan tentang haiwan tersebut.3. Murid memberi contoh haiwan yang hidup secara berkumpulan dan menyendiri4. Diskusi tentang kumpulan haiwan bersama rakan-rakan dan guru.5. Murid mengelaskan haiwan dengan memberi 5 contoh haiwan lain bagi setiap kumpulan.6. Murid membina peta buih.

6. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)

Inovasi dan kreativiti

7. Bahan Bantu Belajar : Haiwan mainan, buku teks (ms : 1-3)

8. Penilaian PDP :KPS: memerhati, mengelas , meramalKMS: melakar spesimen dengan tepat 6 AF =

9. Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :