Rph 7.10.15

2
Unit Praktikum Institut Pendidikan Guru Kampus Ipoh INTERNSHIP :: Program Ijazah Sarjana Muda Perguruan Dengan Kepujian :: RINGKASAN PERSEDIAAN MENGAJAR TARIKH 7 / 10 / 2015 Matematik Nama Kelas/tahun Tahun 5 Masa 10.30 – 11.30 pagi Tajuk Koordinat Kemahiran (Rujuk HSP) 16.1 (i). Mengenal paksi-x, paksi-y dan asalan (0). (ii). Menentukan koordinat bagi sesuatu titik pada sukuan pertama. Hasil pembelajaran (i). Murid dapat mengenalpasti paksi-x, paksi-y dan juga titik asalan (0). (ii). Murid dapat menentukan koordinat bagi sesuatu titik padasukuan pertama apabila diberikan contoh soalan. Aktiviti pembelajaran (Cara bagaimana hendak mencapai hasil pembelajaran) (i). Memperkenalkan paksi-x, paksi-y dan asalan (0) kepada murid. (ii).Menunjukkan contoh paksi-x, paksi-y dan asalan (0). (iii).Menunjukkan kepada murid cara-cara menentukan koordinat bagi sesuatu titik pada sukuan pertama. (iv).Menggunakan buku aktiviti sebagai pengukuhan murid. Bahan bantu mengajar Buku teks, buku aktiviti, gambar. Refleksi pengajaran (Kenyataan sejauhmana hasil pembelajaran tercapai) Kehadir an __ / __

description

RPH

Transcript of Rph 7.10.15

Page 1: Rph  7.10.15

Unit PraktikumInstitut Pendidikan Guru Kampus Ipoh INTERNSHIP

:: Program Ijazah Sarjana Muda Perguruan Dengan Kepujian ::

RINGKASAN PERSEDIAAN MENGAJAR

TARIKH 7 / 10 / 2015

Matematik

Nama Kelas/tahun Tahun 5 Masa 10.30 – 11.30 pagi

Tajuk Koordinat

Kemahiran(Rujuk HSP)

16.1 (i). Mengenal paksi-x, paksi-y dan asalan (0). (ii). Menentukan koordinat bagi sesuatu titik pada sukuan pertama.

Hasil pembelajaran (i). Murid dapat mengenalpasti paksi-x, paksi-y dan juga titik asalan (0).(ii). Murid dapat menentukan koordinat bagi sesuatu titik padasukuan pertama apabila diberikan contoh soalan.

Aktiviti pembelajaran(Cara bagaimana hendak mencapai hasil pembelajaran)

(i). Memperkenalkan paksi-x, paksi-y dan asalan (0) kepada murid. (ii).Menunjukkan contoh paksi-x, paksi-y dan asalan (0).(iii).Menunjukkan kepada murid cara-cara menentukan koordinat bagi sesuatu titik pada sukuan pertama.(iv).Menggunakan buku aktiviti sebagai pengukuhan murid.

Bahan bantu mengajar Buku teks, buku aktiviti, gambar.

Refleksi pengajaran(Kenyataan sejauhmana hasil pembelajaran tercapai)

Kehadiran __ / __

_________________________ _________________________Tandatangan pelajar Tandatangan Mentor / Guru Besar