53189290 badminton-rph

Post on 20-Jul-2015

2.049 views 0 download

Transcript of 53189290 badminton-rph

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 21.02.11Tingkatan: 2D Masa: 03.40 – 04.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 21.02.11Tingkatan: 2F Masa: 04.40 – 05.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 21.02.11Tingkatan: 2I Masa: 05.40 – 06.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 23.02.11Tingkatan: 2I Masa: 02.10 – 02.45Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 23.02.11Tingkatan: 2D Masa: 03.40 – 04.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 23.02.11Tingkatan: 2K Masa: 04.40 – 05.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 23.02.11Tingkatan: 2C Masa: 05.40 – 06.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11Tingkatan: 2G Masa: 0100 – 01.35Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11Tingkatan: 2F Masa: 02.10 – 02.45Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11Tingkatan: 2H Masa: 02.45 – 03.20Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11Tingkatan: 2J Masa: 04.40 – 05.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 24.02.11Tingkatan: 2E Masa: 05.40 – 06.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 25.02.11Tingkatan: 2K Masa: 02.00 – 02.35Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 25.02.11Tingkatan: 2A Masa: 03.45 – 04.20Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 25.02.11Tingkatan: 2B Masa: 03.40 – 04.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: 25.02.11Tingkatan: 2C Masa: 05.40 – 06.10Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: Tingkatan: Masa: Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: Tingkatan: Masa: Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: Tingkatan: Masa: Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: Tingkatan: Masa: Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: Tingkatan: Masa: Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru

Rancangan Mengajar HarianPendidikan Jasmani dan Pendidikan Kesihatan ( PJ & PK )

Subjek : PJ Tarikh: Tingkatan: Masa: Tunjang: KemahiranTajuk: Permainan Sub tajuk: Badminton ( servis)Set induksi: Aktiviti memanaskan badan

Objektif Pnp Aktiviti Pnp Pencapaian1. Psikomotor: Melakukan kemahiran servis dengan teknik yang betul .

Individu dan berpasangan

2. Kognitif: Menyatakan teknik-teknik lakuan : servis.

Soal jawabLatihan bertulis

2. Afektif: Keyakinan diri. Gerak kerja individu dan berpasangan

Nilai: BerdikariBBM: BadmintonAdab:

Refleksi:

9. Penerapan Elemen

9.1 Rancangan pelajaran tahunan

9.2 Rancangan pelajaran harian

9.3 Set induksi

9.4 Penyampaian atau perkembangan pelajaran

9.5 Teknik penyoalan guru

9.6 Penglibatan murid

9.7 Peneguhan

9.8 Latihan dan tugasan

9.9 Pemeriksaan latihan dan tugasan murid

9.10 Penutupan

9.11 Hasil kerja murid

9.12 Pengurusan kelas

9.13 Perwatakan guru