Pukul & Lari

2
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN TAHUN 5 KSSR Mata pelajaran : Pendidikan Jasmani Kelas : 5 G Bilangan murid : 35 orang Tajuk : Memadang (memukul dan bergerak) Masa : 7.30pagi – 8.00 pagi Standard pembelajaran : 1.8.3, 2.8.2, 5.1.3 Objektif pembelajaran : Berkebolehan memukul bola dengan pelbagai arah dan bergerak ke arah yang ditetapkan Aktiviti pengajaran dan pembelajaran: 1. Memanaskan badan 1.1. mambaling bola dan menangkap balik bola yang dibaling. 1.2. Berlari ke arah tiga titik. (segi tiga) 2. Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran 2.1. memukul bola yang berada di atas lantai ke jarak yang ditetapkan. 2.2. berlari ke arah kon yang disediakan. 2.3. berlawan dengan rakan. 3. Permainan Kecil 3.1. pukul dan berlari dengan tepuk tangan. 4. Menyejukkan badan secara berpasangan Elemen Merentas Kurikulum (EMK) : keusahawanan : berani mencuba Bahan Bantu Belajar: bola getah kecil, pemukul bola Penilaian pengajaran dan pembelajaran:

description

rph tahun 5

Transcript of Pukul & Lari

Page 1: Pukul & Lari

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN TAHUN 5 KSSR

Mata pelajaran : Pendidikan Jasmani

Kelas : 5 G

Bilangan murid : 35 orang

Tajuk : Memadang (memukul dan bergerak)

Masa : 7.30pagi – 8.00 pagi

Standard pembelajaran : 1.8.3, 2.8.2, 5.1.3

Objektif pembelajaran : Berkebolehan memukul bola dengan pelbagai arah dan bergerak ke arah

yang ditetapkan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:

1. Memanaskan badan

1.1. mambaling bola dan menangkap balik bola yang dibaling.

1.2. Berlari ke arah tiga titik. (segi tiga)

2. Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran

2.1. memukul bola yang berada di atas lantai ke jarak yang ditetapkan.

2.2. berlari ke arah kon yang disediakan.

2.3. berlawan dengan rakan.

3. Permainan Kecil

3.1. pukul dan berlari dengan tepuk tangan.

4. Menyejukkan badan secara berpasangan

Elemen Merentas Kurikulum (EMK) : keusahawanan : berani mencuba

Bahan Bantu Belajar: bola getah kecil, pemukul bola

Penilaian pengajaran dan pembelajaran:

a. Borang Penilaian

Page 2: Pukul & Lari

Refleksi :

i. 30 daripada 35 murid dapat mencapai standard yang ditetapkan.

ii. Tindakan susulan :

a. Pemulihan: Melakukan aktiviti dengan bantuan tunjukcara.

b. Pengukuhan: Murid diberi peluang melakukan aktiviti memukul.

c. Pengayaan: Murid diminta melakukan persembahan aktiviti memukul dan berlari

dengan cara yang baik.